Osprzęt gazowy

Nasza działalność związana z dostarczaniem dla Państwa osprzętu gazowego sięga już kilkunastu lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przy współpracy z solidnymi partnerami gwarantuje kompleksowe doradztwo i sprzedaż wysokiej jakości sprzętu do wszystkich obecnie spotykanych procesów gazowych.

Procesy gazowe nie wymagają drogiego sprzętu, a źródło energii można łatwo przemieszczać do miejsca jego wykorzystania. Większość przypadków nie wymaga zasilania elektrycznego ani wody chłodzącej. Palnik i butla z gazem są wystarczającym wyposażeniem do prowadzenia takich procesów jak spawanie, podgrzewanie czy lutowanie. Dodatek tlenu do gazu palnego powoduje zwiększenie temperatury i zdolności grzewczej płomienia.

W zastosowaniach przemysłowych ciecie gazowe jest stosowane głównie do cięcia stali niestopowych i niskostopowych. Spawanie gazowe jest użyteczną metoda łączenia rur i blach stalowych, żeliwa, a także napawania utwardzającego. Lutowanie jest stosowane do łączenia elementów metalowych za pomocą spoiwa, którego temperatura topnienia jest niższa niż temperatura topnienia materiału łączonego. Łączone części mogą być wykonane z tego samego lub różnych metali. Deformacje i odkształcenia są usuwane poprzez prostowanie płomieniowe.

Mając na uwadze potrzeby naszego klienta, nasza oferta osprzętu gazowego obejmuje:

  • reduktory gazowe jedno i dwustopniowe
  • reduktory sieciowe
  • palniki do cięcia i spawania gazowego
  • palniki do podgrzewania i lutowania gazowego
  • węże gazowe
  • bezpieczniki, rozgałęziacze oraz liczne akcesoria